Papierové leto 2018 na Smolenickom zámku

Autor: Miroslav Lisinovič | 15.6.2018 o 9:33 | Karma článku: 2,04 | Prečítané:  507x

Na piatom ročníku výstavy vo veži Smolenického zámku sme nainštalovali 85 papierových modelov. Z architektúry je vystavený napríklad rozsiahly model Pražského hradu...

...kompletná kolekcia šiestich modelov slovenských hradov od vydavateľstva Z-Art (Strečno, Oravský hrad, 2x Lietava a 2x Trenčiansky hrad), nechýbajú kostoly zo Slovenska, ČR, Maďarska, Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie, Talianska, Švajčiarska či Japonska. Vidieť možno aj niekoľko betastavieb doteraz nepublikovaných modelov (Konkatedrála sv. Mikuláša v Prešove, Kostol sv. Ladislava v Spišskom Štvrtku, radnica v Bardejove, evanjelický kostol v Švábovciach). Vystavujeme aj veterány, motocykle, nákladné automobily, loďe a kozmickú techniku. 

Organizáciu výstavy zabezpečil Štefan Pősinger, modely zapožičali Miloslav Brezovský a Miroslav Lisinovič. Zámok je otvorený pre verejnosť v letných mesiacoch júl – august každý deň od 10.00 hod. do 18.00 hod., v mesiaci jún a september každú nedeľu od 13.00 hod. do 17.00 hod. Viac informácií je tu.

Všetkých srdečne pozývame!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Traja obvinení v kauze výbuchu idú do väzby

Bytovku budú rozstrihávať špeciálnymi kliešťami.

Zničenú bytovku budú rozoberať postupne, špeciálnou technikou

Vzhľadom na nezvestnú ženu zvolili najhumánnejší postup.


Už ste čítali?