Z mojej papierovej dielne: zvonica v obci Podzámčok a bašta mestského opevnenia z Fiľakova

Autor: Miroslav Lisinovič | 19.4.2020 o 13:53 | Karma článku: 4,72 | Prečítané:  270x

Prvý z dvoch modelov, prezentovaných v tomto článku, sa stal dvestopäťdesiatym zlepeným papierovým modelom slovenskej architektúry v mojej zbierke.

Autormi vystrihovačky zvonice v obci Podzámčok sú Michal Vršanský a Tomáš Hrebík, model v mierke 1:87 s rozsahom jednej strany A4 je možné voľne stiahnuť tu. Ako som už uviedol v úvode článku, táto dedinská zvonica v okrese Zvolen z roku 1868 sa stala 250. zlepeným papierovým modelom slovenskej architektúry v mojej zbierke.

Aj kruhovú baštu pôvodného mestského opevnenia vo Fiľakove nakreslili chalani z dielne vTOM, rovnako ako predchádzajúci model. Novinka posledných týždňov na dvoch stranách A5 v mierke 1:120 bola vydaná ofsetovou tlačou, zakúpený model je možné zlepiť v jednej z dvoch verzií: s vikierom v streche (súčasný stav, bašta slúžila dlhé roky ako sklad sena a obilia) alebo bez neho (stav po plánovanej rekonštrukcii bašty, po ktorej tam bude infocentrum pre turistov). Ja som pod strechu a do vikiera vlepil magnety a postavil si obidve verzie :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Naď očakáva, že počas víkendu otestujú aspoň tri milióny ľudí

Najväčšie problémy spôsobovali drive through odberové miesta.

Vo svete píšu o nepresných testoch aj o výzve prezidentky

Únia sa môže Slovenskom inšpirovať, ak sa projekt podarí.


Už ste čítali?